Lietuvos
teismo ekspertizės centras
   
Naujienos Struktūra ir kontaktai Veikla Teisinė informacija Nuorodos Klausimai Metodinės rekomendacijos ekspertinių tyrimų užsakovams Teismo ekspertų veiklos koordinavimo taryba
 
2020-06-10  Naujausio metodo 3D modeliavimas ir vizualizacija mokymai policijos pareigūnams
Birželio 8-9 dienomis Lietuvos teismo ekspertizės centro (LTEC) Klaipėdos skyriaus vedėjas, vaizdų teismo ekspertas Kęstutis Graželis bei Techninių ekspertizių skyriaus eismo įvykių vyriausiasis ekspertas Henrikas Vaitiekūnas Lietuvos policijos mokykloje vykusiame seminare mokė policijos pareigūnus duomenų iš įvykio vietos surinkimo technologijos, pasitelkiant naujausią, LTEC sukurtą tyrimo metodiką „3D modeliavimas ir vizualizacija".

Šis metodas Lietuvos teismo ekspertizės centre pradėtas kurti dar 2015 metais pasinaudojus Europos Sąjungos parama ir įsigijus specializuotą įrenginį. Jau nuo pirmųjų įrenginio testavimo eismo įvykiuose darbų, buvo aišku, kad šis inovatyvus, naujausiomis pasaulinėmis technologijomis paremtas metodas sutrumpina eismo įvykio vietos apžiūrą ir užfiksavimą nuo 2-3 val. iki 20 minučių, mažina duomenų fiksavimo paklaidos tikimybę bei eliminuoja žmogiškąsias klaidas, praplečia įrodymų surinkimo galimybes.

Metodas gali būti taikomas tiriant bei fiksuojant ne tik autoįvykius, bet ir pastatų griūtis, stichines nelaimes, teroro aktus bei kitų įvykių vietas. 

Dėkojame Lietuvos policijos mokyklai taip pat Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos Vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnams už bendradarbiavimą diegiant ir aprobuojant „3D modeliavimas ir vizualizacija" metodą. Labai tikimės, kad šis metodas ne tik žymiai palengvins pareigūnų darbą, pagerins įvykio vietos apžiūros bei įrodymų surinkimo kokybę, bet ir prisidės prie ekspertinių tyrimų, kaip svaraus įrodymo teisminiuose procesuose patikimumo didinimo.
Plačiau apie renginį  

 

Lietuvos policijos nuotrauka

» Atgal
 
 
Lvovo g. 19A, LT-09313 Vilnius, įmonės kodas 111952632, PVM kodas LT119526314;
Tel. +370 5 263 8540, faks. +370 5 272 8268;
El. paštas info@ltec.lt
© Lietuvos teismo ekspertizės centras, 2008
Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre