Lietuvos
teismo ekspertizės centras
   
Naujienos Struktūra ir kontaktai Veikla Teisinė informacija Nuorodos Klausimai Metodinės rekomendacijos ekspertinių tyrimų užsakovams Teismo ekspertų veiklos koordinavimo taryba
 
2020-04-22  Pristatyti pirmieji Europos Komisijos finansuojamo projekto ROXANNE rezultatai

  Šiuo metu ypatingas dėmesys ir dideli ištekliai skiriami kovai su organizuotu nusikalstamumu bei terorizmu daugelyje Europos šalių. Viena iš labiausiai aktualių problemų yra asmenų paieška ir identifikavimas pagal įvairius informacijos šaltinius: vaizdo, garso (ne tik telefoninių pokalbių) įrašus, socialinius tinklus ir kita. Daugelio šalių policijos bei kitų specialiųjų tarnybų turimos technologijos nepajėgios susidoroti su vis didesne informacijos apimtimi, kyla poreikis ieškoti naujų sprendimų, leisiančių pagreitinti ir padaryti efektyvesnę didelių apimčių duomenų analizę.
  Lietuvos teismo ekspertizės centras kartu su 23 partneriais iš 15 šalių vykdo Horison 2020 mokslinių tyrimų ir inovacijos programos rėmuose Europos Komisijos finansuojamą projektą "Real time network, text and speaker analytics for combating organized crime (ROXANNE)" („Realaus laiko tinklų, teksto analizės bei asmens atpažinimo pagal balsą analizė kovoje su organizuotu nusikalstamumu" (toliau - ROXANNE projektas). ROXANNE projektas yra skirtas policijos ir kitų teisėsaugos institucijų atstovams, siekiant paspartinti jų darbą ir užtikrinti patikimesnių rezultatų gavimą tiriant didelės apimties bei įvairaus pobūdžio duomenis. Projektą koordinuoja Šveicarijos biometrijos mokslinio tyrimo institutas IDIAP.
  Pagrindinis ROXANNE projekto tikslas - sukurti tyrimų platformą, kurią sudarys kompiuterinių programinių modulių visuma, leidžianti integruoti bei vizualizuoti kalbos signalų, video ir tinklų analizės rezultatus, naudojant naujausius metodus, derinant su jau turimų tyrimo sistemų duomenimis, taip pat užtikrinti saugų ir greitą duomenų apsikeitimą tarp skirtingų šalių.
  Integruota informacijos paieškos platforma leis spręsti eilę uždavinių:
   1. Atlikti kalbos signalų, vaizdo ir tarpusavio ryšio tinklų analizę realiame laike,
   2. Kalbos signalų vertimą tekstu,
   3. Nustatyti asmens amžių, lytį, kalbą ir akcentą,
   4. Atlikti automatinį garso signalų segmentavimą ir jų priskyrimą kalbėtojams (diarizacija),
   5. Atlikti automatinę raktinių žodžių paiešką garso įrašuose,
   6. Atlikti automatinę vaizdo sekos analizę, nustatant asmenį ar ieškomus objektus,
   7. Nustatyti asmens buvimo vietą (geolokaciją).
  Balandžio mėnesio 1-2 dienomis nuotoliniu būdu vyko projekto konsorciumo narių konferencija, skirta projekto eigos bei rezultatų aptarimui, ir projekte kuriamų programinių modulių prototipų pristatymui, kurioje dalyvavo 55 dalyviai.
  Konferencijos metu buvo pademonstruoti jau sukurti prototipai (programiniai moduliai), skirti automatiniam kalbos signalų pavertimui tekstu, asmens atpažinimui pagal balsą, kalbos ir akcento atpažinimui, automatiniam garso signalų segmentavimui ir priskyrimui kalbėtojams (diariarizacija), kaip atliekama automatinė raktinių žodžių paieška kaip tekste taip ir garso įrašuose ir kita. Taip pat buvo pademonstruoti tarpusavio ryšių nustatymo galimybės, pavyzdžiui, kaip turimą informaciją apie pinigų pervedimą galimą susieti su skambinusiais asmenimis, kuris iš skambinusių asmenų yra pagrindinis ir kita. Buvo pristatyti įrankiai (priemonės), kurių pagalba galima atlikti šių ryšių vizualizaciją, taip pat video sekos analizės priemonės, kurios leidžia su dideliu tikslumu surasti reikiamą asmenį video sekoje arba susieti tam tikrų įvykių vaizdus.
  Projektas veiklos intensyviai vykdomos toliau.
  Plačiau apie projektą  

 

 

This project has received funding from the European Union's Horizon 2020 research and innovation
programme under grant agreement No 833635
 

» Atgal
 
 
Lvovo g. 19A, LT-09313 Vilnius, įmonės kodas 111952632, PVM kodas LT119526314;
Tel. +370 5 263 8540, faks. +370 5 272 8268;
El. paštas info@ltec.lt
© Lietuvos teismo ekspertizės centras, 2008
Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre