Lietuvos
teismo ekspertizės centras
   
Naujienos Struktūra ir kontaktai Veikla Teisinė informacija Nuorodos Klausimai Metodinės rekomendacijos ekspertizių (tyrimų) užsakovams Teismo ekspertų veiklos koordinavimo taryba
 
2019-05-20  Teismo ekspertizės potencialas – visuomenės poreikiams

 

Lietuvos teismo ekspertizės centras (LTEC) teiks daugiau paslaugų privatiems asmenims. Čia palyginti greitai bus galima atlikti medžiagų sudėties tyrimus, atkurti sugadintų dokumentų įrašus, nustatyti metalinių detalių lūžio ar trūkimo priežastis. Centro įsigyta šiuo metu rinkoje esanti moderniausia įranga leidžia praplėsti ekspertinių tyrimų diapazoną ir sutrumpinti jų atlikimo laiką.

„Didelis modernios įrangos potencialas, ekspertų sukaupta ilgametė profesinė patirtis turi būti panaudota kaip galima plačiau. Daugiausia tik su teisėtvarkos įstaigomis bendradarbiavusio LTEC  paslaugos dabar tampa prieinamos ir plačiai visuomenei, - sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. - Ekspertų išvados padės gyventojams ginti savo teises, išsklaidyti kilusias abejones. Kartu jie turės progą įvertinti ir valstybės investicijų į pažangias technologijas naudą".

LTEC teiks mokamas paslaugas šešiose tyrimų kryptyse. Privatūs asmenys galės užsakyti brangiųjų metalų - dirbinių iš aukso, platinos, sidabro ir kt. - elementinės sudėties tyrimus, pavyzdžiui, įvertinti, kiek aukso yra auksiniame žiede. Taip pat bus galima patikrinti, ar tekstilės gaminio etiketėje nurodyta  pluoštinė sudėtis atitinka tikrovę. Ši analizė  atliekama taikant net iki 600 kartų didinančius mikroskopus. Odos ir kailių tyrimai padės demaskuoti šiuolaikinių technologijų pagalba tobulai pagamintus ir plika akimi neatskiriamus jų pakaitalus.

Ekspertai ištirs ir nustatys vaistų, chemikalų, pesticidų, naftos produktų, tirpiklių-skiediklių, etilo alkoholio ir kt. sudėtį, pašalines priemaišas. Gyventojams tai būtų svarbu, aiškinantis alergijų priežastis ar vaistų autentiškumą, taip pat siekiant sužinoti dirvožemio ar šulinio vandens užterštumo lygį.

Metalografiniai tyrimai gali atskleisti metalo gaminių atsidalijimo priežastis (nuo ilgalaikės eksploatacijos, dėl broko ar dėl mechaninio poveikio), pavyzdžiui, vandentiekio avarijų, automobilių dalių lūžio, gaisro aplinkybes.

Centro ekspertai, pasitelkę galingus mikroskopus ir vaizdo spektro komparatorius, gebės atkurti išblukusių, užbrauktų, užlietų ar kitaip sugadintų dokumentų įrašus. Tai svarbu, tvarkant paveldėjimo reikalus, o renkant duomenis pensijai kartais reikia iššifruoti įrašus senelių, tėvų gimimo, santuokos liudijimuose, senose darbo knygelėse.

Ekspertizių ir objektų tyrimų atlikimo Lietuvos teismo ekspertizės centre nuostatai

Įkainiai

Dėl detalesnės informacijos apie privatiems asmenims LTEC teikiamas paslaugas, galima kreiptis telefonu +370 5 263 8540 arba elektroniniu paštu info@ltec.lt.

 

» Atgal
 
 
Lvovo g. 19A, LT-09313 Vilnius, įmonės kodas 111952632, PVM kodas LT119526314;
Tel. +370 5 263 8540, faks. +370 5 272 8268;
El. paštas info@ltec.lt
© Lietuvos teismo ekspertizės centras, 2008
Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre